Aktualności - Mieszkanie Plus: w Łowiczu powstanie 96 mieszkań na wynajem - Łowicki Portal Przedsiębiorczości

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Mieszkanie Plus: w Łowiczu powstanie 96 mieszkań na wynajem

28 czerwiec 2017
Nowoczesne mieszkania powstaną na bez mała hektarowej działce wskazanej przez miasto. Ich budowę sfinansuje BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. 28 czerwca 2017 r. spółka podpisała warunkową umowę inwestycyjną z władzami Łowicza. Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od grudnia ubiegłego roku, kiedy to Gmina Miasta Łowicza, będąca obecnie właścicielem nieruchomości, podpisała ze spółką list intencyjny.
– Stawiamy na nowatorskie pomysły konstruktorskie i rozwiązania technologiczne, które zapewnią wysoką jakość budynków przy stosunkowo niskim koszcie budowy. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować komercyjnie skalkulowany czynsz, dostępny także dla słabiej uposażonych osób – zadeklarowała Agnieszka Mieczkowska, Dyrektor Inwestycyjny BGK Nieruchomości S.A. – Wspólnie z władzami Łowicza chcemy tworzyć budynki przyjazne rodzinom, będące przykładem doskonale zaprojektowanych pod względem technicznym i urbanistycznym przestrzeni.

Trzy czterokondygnacyjne bloki powstaną przy ulicy Krudowskiego w dobrze skomunikowanej części miasta. Do dyspozycji przyszłych najemców zostanie przeznaczonych 98 zewnętrznych miejsc postojowych. Średni metraż lokali wyniesie około 50 mkw., największą część w strukturze będą stanowiły mieszkania dwupokojowe.

Krzysztof Jan Kaliński, burmistrz Łowicza nie kryje radości z przystąpienia do tego pilotażowego programu. Jak twierdzi - Mieszkanie Plus to ogromna szansa dla wszystkich samorządów. Tym bardziej, jeśli daje on możliwość tym, których nie stać na zakup własnego mieszkania . Każdy włodarz miasta wie, że w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego mamy do nadrobienia ogromny dystans.

Łowicz jest kolejnym po Łodzi i Wieluniu samorządem z województwa łódzkiego, który podpisał warunkową umowę inwestycyjną z BGK Nieruchomości S.A.

Budowy w ramach rządowego programu trwają już w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus są realizowane na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin.


Liczba odwiedzin: 1809
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry


PszczółkaUrbanekOSM ŁOWICZMASPEXSyntexBrejnak

Stopka

Flagi unijne
Zamknij