Aktualności - Łowicki Portal Przedsiębiorczości

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Wybierz kryteria fitrowania:
Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze do końca czerwca 2018 r. Natomiast od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.
 
Od 1 stycznia 2018 roku jeden przelew do ZUS

Od 1 stycznia opłacisz składki jednym przelewem na swój numer rachunku składkowego. Zamiast trzech albo czterech przelewów miesięcznie, będziesz wysyłać tylko jeden przelew łącznie na:
  • ubezpieczenia społeczne,
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • Fundusz Pracy,
  • Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
  • Fundusz Emerytur Pomostowych.
Szanowni przedsiębiorcy w związku z obecnie zachodzącymi zmianami - e-składka i e-ZLA, czyli zmianą sposobu opłacania składek do ZUS i zwolnień lekarskiech w formie elektronicznej, Zakład Ubezpieczeń ...
Data dodania: 6 grudzień 2017

W związku z rosnącym zainteresowaniem szkoleniami z zakresu JPK_VAT prowadzonymi w urzędach skarbowych w listopadzie br., organizowana przez  Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową (KAS) akcja „Wtorki z JPK"  będzie kontynuowana i szkolenia dla mikroprzedsiębiorców będą realizowane również w grudniu br.

Rusza grudniowy nabór wniosków do Strefy RozwoYou!
W zimowej rundzie Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała dla przedsiębiorców 2 rozdania bonów:

Nabór dla wszystkich MŚP z łodzkiego z pulą 2 000 000zł: rusza 4 grudnia o godz. 14.00 i będzie trwał do momentu wyczerpania środków przeznaczonych na tę turę.
Każdy MŚP może wnioskować maksymalnie o kwotę 49 980 zł, z czego na usługi rozwojowe dla jednego pracownika można przeznaczyć maksymalnie bony o wartości 6 000 zł.
Równocześnie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie Strefa RozwoYou. Przypominamy o konieczności odświeżenia strony (o wyznaczonej godzinie naboru) z uwagi na prawidłowe wczytanie Formularza. Przypominamy, że Formularz zamyka się automatycznie po osiągnięciu progowej kwoty 2 000 000 zł.
Więcej informacji tutaj.

Nabór dla MŚP z łódzkiego w procesie restrukturyzacji* powróci w Nowym Roku.

* W procesie restrukturyzacji, czyli systemowych zmian majątkowych, organizacyjnych, ekonomicznych, finansowych i technicznych dostosowanych do efektywnej realizacji celów przedsiębiorstwa. Tylko zaznaczenie oświadczenia o procesie restrukturyzacji pozwoli na aplikację o bony rozwojowe w tym naborze. Równocześnie informujemy, iż MŚP które opracowały i wdrożyły plan rozwoju/plan restrukturyzacji otrzymają status „priorytet” i ich wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności. Informacja o posiadaniu przez firmę ww. dokumentu będzie weryfikowana na etapie podpisywania umowy.

 

Dotacje na innowacje? Brzmi dobrze? 

Będzie jeszcze lepiej jeśli 8 grudnia przyjdziesz do EC 1 w Łodzi i spotkasz się z ekspertami. Szykuje się duża dawka wiedzy o Funduszach Europejskich na badania i rozwój oraz partnerstwo publiczno-prywatne. Poznasz beneficjentów, którzy odnieśli sukces, a konsultanci odpowiedzą na każde pytanie.

 

Zapraszamy na szkolenie poświęcone realizacji projektów unijnych, mające na celu pomoc w prawidłowym rozliczaniu dofinansowanych wniosków. Podczas szkolenia, pracownicy merytoryczni Centrum Obsługi Przedsiębiorcy omówią najczęściej popełniane błędy i przekażą cenne wskazówki, jak postępować, by z sukcesem zakończyć projekt. Mamy nadzieję, że regularne spotkania informacyjne będą mieć realny wpływ na mniejszą liczbę poprawek w dokumentach projektowych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych  II Oddział w Łodzi zaprasza do skorzystania z bezpłatnych  szkoleń  na temat: E-składka – nowy wymiar rozliczeń. Zmiana sposobu płatności składek od 1 stycznia ...

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza na warsztaty wprowadzające  w tematykę przedkomercyjnych zamówień publicznych (PCP) i innowacyjnych zamówień publicznych (PPI), które odbędą się 28 listopada 2017 r. o godz. 11:00 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18 (Sala numer 4).

 

Liczba odwiedzin: 1108
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry


PszczółkaUrbanekOSM ŁOWICZMASPEXSyntexBrejnak

Stopka

Flagi unijne
Zamknij