Aktualności - Łowicki Portal Przedsiębiorczości

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Wybierz kryteria fitrowania:
Ponad 900 marek z całego świata uczestniczy w Międzynarodowych Targach Mody, Obuwia i Akcesoriów MOMAD Madrid is fashion, które odbywają się w Madrycie w dniach 12-14 września. Wśród wystawców nie zabrakło również firm z Polski w tym z Łowicza! Nasze miasto reprezentują: SYNTEX sp. z o. o., Marek Krajewski Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „KRAJEWSKI” w spadku, PPHU STEVEN Marek Bryła, „ZOOKSY” Producent skarpet Daria Skopińska-Pięta oraz Cezary Jagodziński Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „CERBER”.
Produkty łowickich firm z branży włókienniczej promowane są w przestrzeniach reklamowych Dworca Centralnego, Metra i Lotniska „Chopina” w Warszawie. To efekt realizacji przez Urząd Miejski w Łowiczu kolejnego etapu projektu pn. „Po nitce z Łowicza. Wsparcie eksportu dla branży włókienniczej”.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zarządza obszarem w centralnej Polsce obejmującym woj. łódzkie, część wsch. woj. wielkopolskiego i część Mazowsza. Działając w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki,  udziela wsparcia przedsiębiorcom zamierzającym realizować nowe inwestycje w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, na okres od 10 do 15 lat w zależności od lokalizacji inwestycji.

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi w dniach 23 i 25 lipca br. organizuje spotkania informacyjne dotyczące nowych konkursów, ogłoszonych  w ramach poddziałania 1.2.1 Infrastruktura B+R przedsiębiorstw i 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw.
W programie spotkań poruszone zostaną między innymi zagadnienia związane z przedmiotem oraz zasadami uzyskania dofinansowania w obu konkursach i nowościami w konkursach w porównaniu do poprzednich naborów. Oba spotkania wzbogaci wykład ekspercki dr. inż. Bartosza Sakowicza, który opowie zgromadzonym uczestnikom o elementach planowania prac badawczo-rozwojowych.

Brukowa Busieness Center z Łodzi wraz z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy prowadzi projekt wsparcia dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom na terenie województwa łódzkiego. Możliwe otrzymane wsparcie sięga nawet do 85% dofinansowania na wdrożenie usług rozwojowych, np. usługi produkcyjne, wsparcie biznesowe, IT, usługi.
Data dodania: 18 lipiec 2019

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łowiczu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Możliwości wsparcia w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020”, które odbędzie się:
24 lipca br. w godz. 10:00 - 12:00 (rekrutacja do dnia 23.07.2019 r.), sala wykładowa Biblioteki Pedagogicznej w Łowickim Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu, ul. Ułańska 2 – parter.
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łowiczu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Przedsiębiorco, rozwiń swoją firmę – pozyskaj środki unijne”.

Najbliższe spotkanie informacyjne odbędzie się 17 czerwca, w godz. 10:00 – 12:00 (rekrutacja od godziny 09:45), sala konferencyjna Urzędu Gminy Łowicz, ul. Długa 14.
Projekt dofinansowania do kursów prawa jazdy skierowany jest do osób pracujących zawodowo zatrudnionych na umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło, jak również do pracodawców oraz osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

 
Informujemy, że zgodnie Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2018 r. poz. 2137 z późn.zm.) przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych, są zobowiązani do dokonania opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w terminie do 31 maja 2019 r.

Liczba odwiedzin: 12523
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry


PszczółkaUrbanekOSM ŁOWICZMASPEXSyntexBrejnak

Stopka

Flagi unijne
Zamknij